תורת הדרך האמצעית / סמי שמואלי

seferהדרך לאושר אישי ולשלום עולמי בחמש תרבויות

יש לי חלום – שכל בני-האדם יהיו מאושרים.
יש לי חלום – שיהיה שלום בין כל המדינות והעמים בעולם.
יש לי חלום – שכל המדינות בעולם יאמצו את תורת הדרך האמצעית.
יש לי חלום – שארגון האומות המאוחדות יכיר באושר כמטרה העליונה של חיי – האדם, ובתורת הדרך האמצעית כאמצעי להשגת הדרך לאושר.
יש לי חלום – אמונתי הגדולה בהתגשמות חלומי מבוססת על כך, שבני-האדם יתחילו בלימוד ובקיום – תורת הדרך האמצעית בצורה שיטתית והדרגתית – אבל באופן מיידי, בעקשנות ובהתמדה, למרות כל הקשיים העלולים להופיע בדרך.

בספר "תורת הדרך האמצעית"  מביא המחבר, סמי שמואלי,  את חזונו בדבר "הדרך האמצעית" שהיא הדרך שבה ראוי לנהל את עולמנו. לאחר סקירה מקיפה של מקורות "הדרך האמצעית" בחמש תפילוסופיות – הפילוסופיה הסינית, הפילוסופיה ההודית-בודהיסטית, הפילוסופיההיוונית-נוצרית והפילוסופיה האסלמית, הוא מגיע אל מקורות "הדרך האמצעית" בפעחטסטםיה היהודית, כפי שהיא באה לידי ביטוי בכתבי הקודש ובפירושים הרבים, כולל בהגות היהודית של הרמב"ם. לבסוף הוא מגיע אל המסקנה ש"הדרך האמצעית" היא דרך החיים המובילה את האדם לדרך האושר האישי ולאי-אלימות בעולם, ועל כן יש לשאוף להפצתה בעולם כולו.

בספר מביע המחבר את שאיפתו להחדרת נושא ה"חינוך להתנהגות על-פי תורת הדרך האמצעית" – 'תיקון המידות', למערכת החינוך בישראל, בכל אחד מהמגזרים: היהודי (על-פי הרמב"ם), המוסלמי (על-פי הקוראן והחדית') והנוצרי (על-פי אריסטו והברית החדשה). וכן להכניסו למערכת החינוך של הרשות הפלסטינית – במגזרים המוסלמי והנוצרי. והכל במטרה להפחית את מפלס האלימות התוך והבין-מגזרית בכל אחד משני העמים, ולמען קידום ההידברות בדרכי-שלום והפחתת מפלס האלימות גם בין שני העמים.

 

הספר מיועד להורים, למורים ולמחנכים וכן למרצים ולסטודנטים במדעי הרוח וההחברה כמו פילוסופיה כללית, פילוסופיה יהודית, מדעי הדתות, פילוסופיה אסלאמית, חינוך והוראה, פסיכולוגיה חיובית וכללית וסוציולוגיה. ובכלל – הספר מיועד לכל אדם המעוניין להגיע לחיים מאושרים ולאי-אלימות.

סמי שמואלי, נשוי, אב לשלושה ילדים וסב לשישה נכדים, נולד בעירק לפני שבעים ושלוש שנים למשפחה בת שמונה נפשות. בהיותו בן אחת-עשרה עלתה המשפחה לארץ והתיישבה במעברת אוהלים בירושלים. משם נדדה המשפחה ליפו.

בבגרותו למד ראיית חשבון ובמקצוע זה עסק לפרנסתו. כמו כן למד פילוסופיה והרצה במכללה לביטוח ובאוניברסיטאות חיפה ותל-אביב. שימש כמנהל הכללי של חברה ישראלית לביטוח בעלת עסקים חובקי עולם, וכתב ופרסם מאמרים רבים בעיתונות הכתובה.

עם יציאתו לגמלאות הוא מתנדב כדירקטור וכיושב-ראש-דירקטוריון בשלושה תאגידים חברתיים-כלכליים; כחבר אגודת ידידי המרכז הרפואי ע"ש וולפסון וכחבר  "ועדת ערר לארנונה" של עיריית חולון.

ניתן להשיג את הספר "תורת הדרך האמצעית" בחנויות הספרים המובחרות מחיר לצרכן 79 ₪ .

אופיר ביכורים, רחוב אברהם גירון 28, א.ת.חדש יהוד מונסון 56217.
טלפון: 035562677, פקס: 035596349
אתר:  WWW.OFIR.ORG.IL

ניתן לרכוש את הספר דרך אתר האינטרנט של ההוצאה.

logo1

הספר ב אתר אופיר ביכורים


logo3

הספר באתר סטימצקי

 

logo2

הספר באתר צומת ספרים

 


אמרו על הספר לחץ כאן בכדי לקרוא מה אנשי אקדמיה אמרו על הספר


מאמרים ושיר

– התפרסמו שלושה מאמרים המבוססים על הספר והמבטאים את המסרים של הספר, ונכתב גם שיר בנושא.

יותר על ה'מאמרים והשיר' – לחץ כאן.

לתקציר הספרלחץ כאן.

תפריט נגישות